Close

20 lipca 2020

Prezentujemy nowoczesne gabloty wiszące i ich szerokie zastosowanie

Spośród wszystkich systemów wystawienniczych oferowanych na rynku, szczególnie wyróżniają się te o ponadczasowym designie: uniwersalne, estetycznie wykonane, stworzone do prezentacji produktów. Dokładnie takimi słowami można opisać gabloty wiszące, jedne z najchętniej wybieranych przez naszych Klientów rozwiązań. O tym, gdzie gabloty tego typu sprawdzą się najlepiej, piszemy w niniejszym artykule. Dowiedz się więcej!

Gabloty tylko do muzeum? Niekoniecznie! Witryny wiszące przydadzą się też w innych miejscach

Wbrew powszechnym opiniom, gabloty ekspozycyjne to wielofunkcyjne rozwiązania, których przeznaczenie nie kończy się na potrzebach muzeów. Obok pełnienia funkcji zabezpieczającej dla cennych eksponatów, gablota idealnie nadaje się choćby do… reklamy! Wykorzystując jej uniwersalny wygląd, bez problemu można dopasować witrynę do wystroju wnętrza, niemal wtapiając ją w tło. Wewnątrz niej pięknie zaprezentują się ogłoszenia, dyplomy bądź inne dokumenty, jakie chcemy pokazać światu.

Skąd tak duża popularność szklanych gablot? Kluczowa okazuje się oszczędność miejsca i estetyczny design. W odróżnieniu od tradycyjnych gablot stojących wypełniających sale muzealne, witryny wiszące nie zajmują wiele przestrzeni – umieszcza się je na ścianie, optymalnie dobierając wysokość ekspozycji. To często stosowane rozwiązanie na szkolnych korytarzach: gabloty wiszące są świetnym miejscem do zawieszenia prac uczniów czy ważnych informacji, takich jak np. data planowanego zebrania lub szczęśliwy numerek. Na tym oczywiście nie koniec zastosowań tych praktycznych wyrobów. Wewnątrz nawet niewielkiej gablotki można umieścić ważne komunikaty, skierowane do pracowników lub interesantów. Nic więc dziwnego, że witryny wiszące coraz częściej są spotykane w zakładach pracy i urzędach, gdzie eksponuje się m.in. przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

Gratka dla kolekcjonerów: oszklone gabloty wiszące zabezpieczą prywatne zbiory

Nie zawsze trzeba iść do muzeum, aby podziwiać kolekcjonerskie perełki. Wiele osób poświęca nawet całe życie na gromadzenie określonych przedmiotów. Niektórzy zbierają monety, inni karty, jednak największe wrażenie robią modele 3D. Warto odpowiednio je zabezpieczyć, na przykład poprzez umieszczenie w gablocie. Tu znakomicie sprawdzi się model wiszący, pozwalający umieścić całą kolekcję w zasięgu wzroku i zyskać gwarancję, że zbiorom nic nie grozi.

W ofercie firmy Omega System znajdziesz starannie wykonane gabloty wiszące, przeznaczone do ochrony eksponatów (nie tylko muzealnych!). Zajmujemy się produkcją systemów różnego typu, stąd takie warianty, jak gabloty z szybami suwanymi lub unoszonymi. Przemyślane oświetlenie i liczne możliwości wykończeniowe pozwalają Klientom znaleźć u nas dokładnie taką gablotę, jakiej szukają. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem eleganckiej gabloty ekspozycyjnej wykonanej na zamówienie, prosimy o kontakt.

Exit mobile version