Close

6 lipca 2017

Zastosowanie gablot stojących

Jak wprawnie zagospodarować niewielką przestrzeń ekspozycyjną w efektywny sposób i maksymalnie wykorzystać ją w handlu czy też podczas wystaw? W sytuacji kiedy nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca w naszym punkcie handlowym, a chcemy wystawić na widok klientów maksymalnie dużą ilość towaru, godne polecenia są gabloty stojące.

W tego rodzaju gablocie zazwyczaj montowane jest kilka półek horyzontalnych, co umożliwia rozmieszczenie wielu produktów na naprawdę małej powierzchni. Ale gabloty stojące to nie tylko te, które zobaczyć można w sklepie z biżuterią. Wykorzystywane są również w muzeach do przejrzystej prezentacji eksponatów wraz z ciekawymi opisami, wprowadzając zwiedzających w fascynujący świat przygotowanej wystawy.

Przedmioty zabezpieczone w gablotach stojących pięknie się prezentują i są chronione przed niepożądanymi czynnikami mogącymi je naruszyć bądź uszkodzić.  Wreszcie są też gabloty stojące, które pełnią funkcję informacyjną, bądź też prezentują sztukę szerokiemu gronu odbiorców. Mogą być nawet umieszczane na zewnątrz budynków, jednak muszę być one stworzone w sposób przystosowujący je do ekspozycji w różnych warunkach atmosferycznych. Kiedy więc planujemy wystawiać nasze gabloty na zewnątrz wybierzmy te, które zostały wyprodukowane właśnie z takim przeznaczeniem.

Gabloty stojące to oszczędność miejsca, elegancja oraz funkcjonalność w różnych sytuacjach. Są na tyle uniwersalne że sprawdzą się zarówno w salonie jubilerskim jak też podczas wystawy bezcennych przedmiotów czy ekspozycji plenerowej, skierowanej do przechodniów.

Exit mobile version