Close

3 czerwca 2024

Podpowiadamy, co warto wiedzieć na temat prawidłowej prezentacji eksponatów muzealnych

Prezentowanie eksponatów w muzeum to sztuka, która wymaga odpowiedniego wyposażenia. Gablota muzealna stanowi nieodłączny element tego typu przestrzeni – ich głównym priorytetem jest spełnianie swojej funkcji ekspozycyjnej. Pozbawione zbędnych elementów konstrukcji, złożone wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów, gabloty muzealne nie zniekształcają przedmiotów, ani nie wpływają negatywnie na widoczność eksponatów. Obecnie trudno jest wyobrazić sobie muzeum bez jakiejkolwiek gabloty, w której przechowywane są wszelkie dzieła sztuki. W Omega System zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest prezentacja. Dlatego każda gablota muzealna dostępna w naszej ofercie może zostać dowolnie spersonalizowana.

Gablota muzealna na życzenie – znajdziesz ją w Omega System

Większość eksponatów muzealnych jest nieproporcjonalna. Z tego względu nierzadko konieczne jest stworzenie gabloty na wymiar. Od samego początku istnienia naszej firmy, priorytetem byli dla nas Klienci – dlatego, oprócz dostępnych w sklepie modeli, jesteśmy w stanie stworzyć system na specjalne zamówienie, w ten sposób tworząc witrynę o niestandardowych właściwościach, która z powodzeniem spełni nawet największe wymagania. Nasze gabloty muzealne są w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo eksponatom. Szkło bezpieczne o zwiększonej odporności, a także zamknięcia w systemie klucza centralnego są w stanie skutecznie ochronić eksponat przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Materiały, z których produkujemy nasze gabloty muzealne nie powodują zagrożeń korozyjnych, przez co w pełni nadają się do przechowywania obiektów muzealnych. Eksponaty posiadają ściśle określone wytyczne konserwatorskie? To dla nas żaden problem. Dostosowujemy gabloty pod kątem wymagań dotyczących między innymi zagrożeń korozyjnych, szczelności gablot na bazie współczynnika ACD, światła, a także wilgotności. Dodatkowo, jeżeli tylko jest taka potrzeba, możemy wykonać gabloty z dodatkowym oświetleniem LED. W Omega System wszystko jest możliwe! Oprócz bezpieczeństwa eksponatu, a co za tym idzie parametrów gabloty, warto zwrócić uwagę również na estetykę konstrukcji. Mamy na jej temat naprawdę dużo do przekazania!

Estetyczna gablota, czyli jaka? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Wygląd ma znaczenie – zwłaszcza w przestrzeni muzealnej, gdzie pełno jest sztuki. Materiał, z jakiego są stworzone gabloty, a także ich konkretna wersja kolorystyczna mają niebagatelny wpływ na odbiór wystawy. Gablota muzealna ma stanowić tło obiektu, pod żadnym pozorem nie rozpraszając zwiedzających, a także nie odciągając ich uwagi od głównego eksponatu. W Omega System tworzymy profile malowane na dowolny kolor z palety RAL; można je również pokryć powłoką imitującą kolor oraz deseń fornirowanego drewna. Dno niektórych gablot muzealnych wykładane jest specjalnym materiałem, zaś poszczególne modele z naszej oferty są dodatkowo wyposażone w podstawę ekspozycyjną, dzięki której możliwa jest regulacja kąta jej nachylenia. Ponadto, Klienci mają do wyboru wyposażenie dodatkowe. Gablota muzealna od Omega System może dodatkowo posiadać między innymi rejestrator parametrów powietrza wewnątrz gabloty, co przydaje się zwłaszcza w obliczu przechowywania wymagających, nierzadko wiekowych eksponatów. Każdy, kto stoi przed wyborem gabloty muzealnej, powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały wykorzystywane podczas produkcji, a także ewentualne zabezpieczenia zastosowane w konstrukcji. Interesuje Cię zakup wysokogatunkowych gablot muzealnych? Skontaktuj się ze specjalistami z Omega System. Doradzimy najlepiej jak potrafimy, w oparciu o wieloletnie doświadczenie.

Exit mobile version