Close

27 maja 2024

Zabezpiecz swój eksponat przed zniszczeniem, stosując gabloty wiszące od Omega System!

Gabloty wiszące to produkty, które sprawdzają się w naprawdę wielu zastosowaniach. Szczególnie upodobali je sobie właściciele muzeów i prywatnych galerii. Wszystko ze względu na fakt, że jedną z ich największych zalet jest kompleksowa ochrona prezentowanego eksponatu przed zniszczeniem na skutek działania kurzu oraz wilgoci. Dodatkowo, dzięki zamykaniu na klucz, gablota chroni również przed kradzieżą czy jakąkolwiek ingerencją w eksponaty przez niepowołane osoby. Prezentowanie przedmiotów w witrynie pozwala na odpowiednie wyeksponowanie danej rzeczy, a przy tym także ułatwia racjonalne wykorzystanie przestrzeni w danym pomieszczeniu ekspozycyjnym – wszystko dzięki możliwości zawieszenia jej na ścianie. W Omega System od lat zajmujemy się produkcją gablot wiszących dla muzeów i instytucji. Wiemy, jak wielkie znaczenie odgrywają nasze produkty w ogólnej prezentacji dzieł oraz pamiątek. Dlatego przykładamy szczególną wagę do tego, by każda gablota dostępna w ofercie naszego sklepu satysfakcjonowała nawet najbardziej wymagających, zapewniając estetyczną prezentację umieszczonego w niej eksponatu.

Gabloty wiszące – piękno i ochrona w jednym

Cenne przedmioty powinny być przechowywane w specjalnych warunkach. Głównym celem ich właścicieli jest bowiem zapewnienie im zarówno bezpieczeństwa, jak i właściwej ekspozycji. Wykorzystanie gablot wiszących to jeden z najlepszych sposobów na ukazanie ich estetyki. Nasze nowoczesne gabloty ekspozycyjne wykonane są według najwyższych standardów. Ogromne znaczenie ma tu wykorzystane przez nas szkło; jest ono trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym wyróżnia się odpowiednią grubością. Każdą konstrukcję dopasowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta, a także warunków panujących w pomieszczeniach prezentowania eksponatów i wielkości dostępnej przestrzeni. Wśród parametrów, które cechują nasze gabloty ekspozycyjne, znalazły się: trwałość, szczelność, a także przepuszczalność światła. Indywidualny charakter naszych gablot ekspozycyjnych polega na połączeniu harmonii estetyki eksponowanych przedmiotów wraz z ich bezpiecznym przechowywaniem. Kwintesencją całej konstrukcji jest szkło, którego używamy w produkcji naszych gablot wiszących. Wykorzystujemy wysokiej jakości szkło float hartowane, mogące zostać zamienione także na szkło laminowane VSG. Grubość tafli 4 mm lub 5 mm jest wystarczająca, by z powodzeniem ochronić eksponat. Dotychczas w naszej kolekcji gablot znajdują się trzy podstawowe modele, które możemy dowolnie rozbudować na prośbę Klienta. Możliwości są naprawdę szerokie – już dziś przedstaw nam swoją wizję na gabloty wiszące, a my zajmiemy się resztą.

Nie tylko w muzeum, czyli gdzie jeszcze odnajdują się gabloty wiszące

Gabloty wiszące mogą zostać wykorzystane nie tylko do prezentacji eksponatów. Świetnie sprawdzają się bowiem jako nośnik rozmaitych komunikatów. Witryny umieszczane są często na ścianach w korytarzach szkolnych, publicznych jadalniach oraz innych uczęszczanych części zakładów pracy – informując określone grupy odbiorców na tematy, które mogą wzbudzić ich zainteresowanie. Z drugiej strony, gabloty wiszące mogą znaleźć swoje zastosowanie także w domach kolekcjonerów, którzy z dumą prezentują w nich przeróżne modele bądź ważne pamiątki rodzinne. Szeroki zakres wykorzystania gablot wiszących determinowany jest przez masę opcji w zakresie personalizacji. W Omega System jesteśmy otwarci na wskazówki naszych Klientów, a każdy kolejny etap pracy jest ściśle omawiany z Zamawiającym. Niestandardowe rozwiązania są naszym znakiem rozpoznawczym, a Ci, którzy mieli okazję z nami współpracować, cenią sobie przede wszystkim jakość oraz terminowość naszych usług. Firma stale się rozwija, a my jesteśmy gotowi podejmować się nawet najbardziej kreatywnych pomysłów na gabloty wiszące. Skorzystaj już dziś!

Exit mobile version