Close

29 sierpnia 2022

Krótki poradnik wiedzy, czyli jakie cechy powinna posiadać witryna muzealna

Muzeum jest miejscem najchętniej odwiedzanym przez turystów. Dziennie przychodzi tam nie setki, a tysiące osób. Nie ma się czemu dziwić, w końcu muzeum to miejsce pozwalające na obejrzenie wielu eksponatów niosących za sobą niesamowitą historię. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie – jak właściwie zaprezentować wszystkie obiekty muzealne, a tym samym zabezpieczyć je przed dotykaniem oraz zniszczeniem? Naszą odpowiedzią jest witryna muzealna! Sprawdź, jaką wybrać, aby właściwie spełniała swoje zadanie!

Wybierz witrynę muzealną dobraną do wnętrza muzeum

Witryna muzealna jest podstawowym wyposażeniem, o jakie musi zadbać dosłownie każde muzeum. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty! Eksponaty muzealne ze względu na swoją delikatność, a także zabytkowy charakter wymagają odpowiedniej ochrony. Co więcej, ich ułożenie jest szczególnie ważne dla oglądających. Przecież nikogo nie zainteresują niedbale rozrzucone obiekty. Tutaj ujawnia się pierwsza cecha, jaką powinna posiadać witryna muzealna. Musi ona dobrze się prezentować, a także pasować do całego wystroju. Ważne, aby zastosować także dodatkowe wyposażenie w postaci oświetlenia, które znacząco wpływa na atrakcyjność przedstawianych obiektów muzealnych.

Wytrzymała witryna muzealna – Omega System dba o każdy aspekt

Witryna muzealna powinna także wyróżniać się maksymalną wytrzymałością. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo eksponatów, ale także osób oglądających. Wysokiej jakości szkło hartowane, jakie stosowane jest w gablotach, wykazuje dużą odporność na pękanie. Nasza firma Omega System wszystkim zainteresowanym oferuje witryny muzealne dopasowane stricte pod dany eksponat. Oczywiście nie chodzi tu o jedynie o jego wielkość. Niektóre z obiektów wymagają odpowiednich warunków przechowywania, aby nie uległy zniszczeniu. Mowa tutaj o wilgotności, dostępie światła naturalnego i wielu innych. Oczywiście musimy zaznaczyć, że materiały, jakie stosujemy do produkcji, przechodzą odpowiednie testy, co stanowi gwarancję najwyższej jakości. Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszymi fachowcami już teraz!